Louis Vuitton ➤ Francuska saga aut. Stéphanie Bonvicini

Polecam

Heeej kochani!

Liczba publikacji, dotyczących polecanych przeze mnie książek na blogu, jest znikoma. Nowy rok i wiążące się z nim postanowienia to idealny czas, aby ten stan rzeczy zmienić. Szczególnie, że w ciągu ostatnich miesięcy przeczytałam masę książek, które mnie zachwyciły. O tym, że były to głównie powieści kryminalne wspominać nie muszę, bo to kategoria, z której książki po prostu pochłaniam. Natomiast odkryłam kilka biograficznych perełek, do których z pewnością zaliczyć mogę książkę Louis Vuitton ➤ Francuska saga aut. Stéphanie Bonvicini. To bardzo ciekawa pozycja dla zwolenników wyrobów marki, ale i dla malkontentów wiecznie debatujących na temat cen dóbr oferowanych przez Louis Vuitton, a także kwestionujących ich jakość. 

Autorka swoje dzieło określa jako opowieść o wielkich sukcesach, ale także kryzysach i porażkach firmy, której logo jest synonimem luksusu, funkcjonalności i innowacji. Nie szczędzi detali, które doskonale oddają realia XIX wiecznej Francji oraz ówczesne warunki bytowe danych klas społecznych. To właśnie dzięki nim, czytelnik jest w stanie dogłębniej zrozumieć podejmowane przez Louis Vuitton decyzje i obraną przez niego ścieżkę kariery. Dzięki opisom, możemy poznać tajniki jego sukcesu okupione ogromnym samozaparciem, wieloletnią pracą i umiejętnością podnoszenia się po upadku. O tym, że mamy do czynienia z sukcesem na niebywałą skalę dyskutować nie można, gdyż grupa LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) jest jedną z największych grup przemysłowych na świecie. LVMH to ponad 130 butików, które generują obroty rzędu 1,2 mld $ rocznie. Założona w 1854 roku marka, przetrwała trudy wszelkiej maści, na czele z I i II wojną światową. Nadal, mimo upływu 150 lat i wielokrotnej zmiany władzy, daje kobietom i mężczyznom najwyższej jakości dobra od niewielkich rozmiarów akcesoriów na wielkich kufrach bagażowych kończąc. 

Jeśli jesteście ciekawi drogi, którą przebył Louis Vuitton, a także jego następcy (Georges Vuitton, Gaston Vuitton, Henry Vuitton, Claude Vuitton, Henri Racamier, Bernard Arnault) w pogoni za realizacją marzeń i osiągnięciem sukcesu  to serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po Louis Vuitton ➤ Francuska saga aut. Stéphanie Bonvicini. 

Jeśli lubujecie się w biografiach znanych osób to będę wdzięczna za podanie tytułów tych, które polecacie.

Miłego dnia!

Buziaki,

OOTD Furry Friend 7

POST NIE JEST SPONSOROWANY. KSIĄŻKA ZOSTAŁA KUPIONA PRZEZE MNIE.

There are no comments, add yours