♥︎♥︎♥︎ Chanel Classic Flap Bag ♥︎♥︎♥︎

CHANEL, Moda

Heeej kochani!

Dzisiejszy wpis jest zarówno odpowiedzią na pytania, które niedawno padły, jak i te, które na przestrzeni kolejnych miesięcy zapewne by się z Waszej strony pojawiły. Co archiwum bloga potwierdza, często na początku danego miesiąca publikowałam listę zakupów określaną jak wishlist. Załączałam w niej te dobra, o które w danym miesiącu chciałam się wzbogacić. Z jej wypełnieniem radziłam sobie, w zależności od możliwości, w sposób bardziej lub mniej kompletny. Mimo, iż tworzenie wpisów z tej kategorii należało do moich ulubionych, w tym roku postanowiłam z nich zrezygnować. W każdym miesiącu pojawiałaby się bowiem jedna i ta sama rzecz ➤ torebka Chanel Classic Flap Bag

Chanel Classic Flap Bag, obiekt pożądania fashionistek na całym świecie, zaprojektowany przez Coco Chanel, został wypuszczony na rynek w 1920 roku. Ustąpienie miejsca nowszej wersji nastąpiło 35 lat później – w lutym 1955 roku. Data ta przylgnęła do owego modelu do tego stopnia, że równie często jak Classic Flap Bag słyszymy nazwę 2.55. Odnosi się ona właśnie do miesiąca (2) i roku (1955) jej aktualizacji. Model z 1955 roku od tego, który obecnie możemy obejrzeć w butiku Chanel, różni się jedynie detalem. Choć zauważalnym, to jednak nadal pozostającym jedynie detalem. Zmianie uległo jedynie zapięcie torebki. Miało to miejsce w latach 80, kiedy Karl Lagerfeld został kierownikiem domu mody Chanel. Wtedy z klasycznego, określanego mianem „Mademoiselle Lock” zapięcia, powstało charakterystyczne zapięcie, które jednocześnie stanowi logo marki. 

Chanel Classic Flap Bag jest obecnie dostępna w kilku wariantach. Warianty te wyszczególnić można ze względu na rodzaj skóry, rodzaj wykończenia, rozmiar i oczywiście cenę. Najtrwalszą z dostępnych jest „Quilted Caviar” czyli pikowana skóra kawiorowa, którą zobaczyć możecie na zdjęciach. Doskonałe jej uzupełnienie stanowi „Gold Hardware” czy złoty łańcuch przeplatany skórą. Z 4 proponowanych rozmiarów, zaczynających się od Small poprzez Medium i Large, a na Extra Large kończąc, najpopularniejsze są 2 pośrednie. Taki, a nie inny wybór kobiet na całym świecie w ogóle mnie nie dziwi. Rozmiar Small, najmniejszy z dostępnych jest tak mały, że w mojej ocenie, można go określić mianem sakiewki na telefon. Natomiast największy Extra Large klasyczną 2.55 sprowadza do roli torby na laptopa o podwyższonym standardzie za 100 krotność jej ceny. Jeśli już o cenie mowa, to tak, jak przystało na Chanel, oderwana jest od rzeczywistości. W londyńskim butiku koszt zakupu Chanel Classic Flap Bag to (począwszy od najmniejszego rozmiaru) ➤ 2945 / 3075 / 3425 / 3725£. Tak, £. Nie, oczy nie płatają Wam figla. Komentarz z mojej strony jest raczej zbędny. I tak każda z Was poczyni go we własnym zakresie. 

Chanel Classic Flap Bag 2

Chanel Classic Flap Bag 3

Chanel Classic Flap Bag 4

Czy owy wpis stanowi swoiste zobowiązanie z mojej strony? Absolutnie nie. Jedno jest jednak pewne ➤ Linda nie pomaga w ascezie zakupowej, dzień po dniu publikując z nią OOTD, a w mailach pisząc, że to najlepszy zakup jej życia ♥︎♥︎♥︎.

W kwestii ceny podejrzewam, że wszyscy jesteśmy jednomyślni, więc o stosunek do niej pytanie sobie daruję.

Jestem jednak ciekawa co myślicie o samej torebce?

Pod względem wizualnym Chanel Classic Flap Bag przypadła Wam do gustu czy nie?

Przyjemnego wieczoru!

Buziaki,

call2

POST NIE JEST SPONSOROWANY.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA POCHODZĄ Z BLOGA TWORZONEGO PRZEZ LINDĘ, DO KTÓREGO ZGŁĘBIENIA ZACHĘCAM WAS TU